close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 marca 2017

  W dniach 27 lutego – 02 marca br. w Angoli przebywała delegacja KIG pod przewodnictwem wiceprezesa Witolda Karczewskiego.

  Delegacja odwiedziła prowincję Huambo, położoną w środkowej części kraju. W trakcie spotkań z władzami lokalnymi – gubernatorem João Baptista Kussumua i wicegubernatorem Joaquim Rodrigues da Conceição – członkowie delegacji zaznajomili się z sytuacją ekonomiczną w prowincji Huambo oraz z możliwościami inwestycyjnymi w regionie, w tym w szczególności w zakresie rolnictwa, hodowli bydła i drobiu. Ponadto odwiedzili lokalne przedsiębiorstwa rolne (farmy) i uniwersytet. W imieniu władz woj. Podlaskiego p. W Karczewski przedstawił propozycję nawiązania bezpośredniej współpracy między regionami.

   

  W Luandzie delegacja odbyła spotkania w angolskich ministerstwach Rolnictwa i Przemysłu (na szczeblu sekretarzy stanu) oraz z wicegubernatorem Prowincji Luanda. Ponadto spotkała się z dyrekcją Angolskiego Stowarzyszenia Przemysłowców, Izby Handlu i Przemysłu Angoli oraz Angolskiej Agencji ds. Promocji Inwestycji i Eksportu.

   

  W trakcie spotkań zaznajomiła się z obecną sytuacją gospodarczą kraju i działaniami podjętymi przez władze w celu powrotu na ścieżkę szybkiego wzrostu gospodarczego. Dużo miejsca poświęcono rolnictwu. Przedstawiciele KIG szczególnie akcentowali możliwość współpracy dwustronnej w tym sektorze, m.in. w produkcji i sprzedaży sprzętu rolniczego.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: