close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 10 lipca 2017

  W dniach 6-7 lipca 2017 Ambasador RP, Pan Piotr Myśliwiec, złożył roboczą wizytę w prowincji Uige, w ramach zacieśnienia współpracy dwustronnej. Wizyta odbyła się na zaproszenie gubernatora prowincji, w związku z obchodami 100-lecia miasta Uige.

  Podczas spotkania z gubernatorem prowincji Paulo Pombolo ambasador nawiązał do poprzedniego spotkania sprzed roku. Obie strony potwierdziły zainteresowanie nawiązaniem bezpośrednich relacji na poziomie samorządów lokalnych z jednym z polskich województw, o zbliżonym profilu gospodarczym.

   

  Wizyta na 8. Targach rolniczo-hodowlanych i przemysłowych stanowiła okazję do zapoznania się z gospodarczym potencjałem prowincji. Dominują dwa sektory: rolniczy i leśny, o niskim stopniu intensyfikacji i przetwórstwa. W prowincji funkcjonują niewielkie zakłady przetwórstwa drewna (produkcja podstawowych mebli i drzwi), natomiast brak jest zakładów przetwórstwa płodów rolnych.

   

  Podczas spotkania na Uniwersytecie Kimpa Vita (uczelnia publiczna) rozmawiano o zbliżającej się wizycie wicerektora Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa, zaplanowanej na dni 24-27 lipca br., która będzie okazją do omówienia szczegółów współpracy między uczelniami, na bazie porozumienia z 2014 r.

  Targi rolno-hodowlane
  Targi rolno-hodowlane
  Targi rolno-hodowlane
  Targi rolno-hodowlane
  Uniwersytet Kimpa Vita w Uige - wicerektorzy
  Uniwersytet Kimpa Vita w Uige - wicerektorzy

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: