close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 6 lutego 2018

  W dniach 22-25 stycznia ambasadorowie państw Unii Europejskiej, w tym Polski, odbyli wizytę terenową w dwóch prowincjach południowej Angoli: Huila i Namibe.

  Władze obydwu prowincji przedstawiły potencjał współpracy gospodarczej, zachęcając do wsparcia inwestycji zagranicznych. Uczestnikom wizyty pokazano niektóre przedsiębiorstwa prowincji, nowoczesne i dobrze funkcjonujące.

   

   

  Szefowie placówek państw unijnych zapoznali się z kilkoma projektami UE zrealizowanymi w prowincjach, obejmującymi m.in. usprawnienie rejestracji urodzeń i wsparcie dla szkoły rolniczej w Huila oraz wybudowanie stacji pomp wodociągów miejskich w Tombwa, w prowincji Namibe.

   

   

  Ambasadorzy rozmawiali z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i z przedsiębiorcami obu prowincji. Spotkanie z biznesem prowincji Namibe zorganizowano w audytorium Akademii Rybołówstwa i Nauk Morskich w Namibe, wybudowanej przez polskie przedsiębiorstwa. Głównym wykonawcą Akademii, finansowanej z polskich kredytów pomocowych, był Navimor International z Sopotu.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: