close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 9 listopada 2016

  W dniach 31.10. – 03.11. amb. P. Myśliwiec wraz z przedstawicielami Ambasady złożył wizytę w prowincjach Huila i Namibe.

  Podczas spotkania z rządem prowincji Huila omówiono przygotowania do wizyty delegacji polityczno-gospodarczej woj. wielkopolskiego, zaplanowanej na 22-23 listopada br. Rząd prowincji przygotuje forum gospodarcze i umożliwi spotkania dwustronne zainteresowanych przedsiębiorców.

   

  W stolicy prowincji Namibe, Moçamedes, podczas spotkania z gubernatorem R. Falcão przypomniano długą historię współpracy dwustronnej. Nadal żywa jest pamięć o polskich wykładowcach z lat 80-tych pracujących w szkole średniej Helder Neto. W czerwcu 2008 r. została zainicjowana budowa Akademii Rybołówstwa i Nauk Morskich. Uczelnia ta jest całkowicie wykończona i wyposażona przez polskie firmy, pod kierownictwem Navimoru. Gubernator wyraził nadzieję, że wkrótce Akademia rozpocznie swą działalność.

   

  Dla przybliżenia pełnego obrazu Polski współczesnej Ambasada zorganizowała prezentację ilustrowaną filmami informacyjnymi. Konferencja odbyła się w audytorium rządu prowincji, z udziałem przedstawicieli elit: urzędników, służb mundurowych, nauczycieli i uczniów, mediów, przedsiębiorców, a także kościołów, w tym m.in. biskupa diecezji Namibe. Stanowiła również okazję do pokazania polskiej kultury, historii i zwyczajów kulinarnych.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: