close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AMBASADOR

 •  

  Piotr Myśliwiec, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej

  w Republice Angoli, Demokratycznej Republice Konga, Republice Konga, Republice Gabońskiej, Republice

  Środkowoafrykańskiej i Demokratycznej Republice Wysp Świętego Tomasza i Książęcej

   

  Ukończył Wydział Chemiczny na Politechnice Krakowskiej, a następnie uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w dziedzinie technologii elektronowej na Politechnice Wrocławskiej.

   

  Przed podjęciem służby dyplomatycznej pracował w Przemysłowym Instytucie Elektroniki i w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Mikroelektroniki Hybrydowej w Krakowie oraz w firmach francuskich i angielskich. W tym czasie publikował artykuły m.in. nt. ekonomicznych aspektów relacji z Afryką.

   

  Pod koniec 1993 r. P. Myśliwiec objął kierownictwo Ambasady RP w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej jako chargé d’affaires a.i., pełniąc równocześnie funkcje radcy handlowego i konsula RP. Po powrocie do kraju w 2001 r. podjął pracę w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W 2003 r. wyjechał do Addis Abeby, aby z dniem 1 stycznia 2004 r. wznowić działalność Ambasady RP w Etiopii, akredytowanej także przy Unii Afrykańskiej.

   

  W 2006 r. objął kierownictwo Ambasady RP w Angoli.

  Po zakończeniu misji w 2010 r. powrócił do Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu, gdzie odpowiadał za relacje Polski z Afryką Subsaharyjską. W latach 2013 i 2014 współorganizował wizyty Premiera RP w Afryce oraz liczne wizyty i misje gospodarcze pod kierownictwem podsekretarzy stanu MSZ.

  Tagi: ambasador

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: